اخبار

بازدید رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد رودهن از دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو

بازدید رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد رودهن از دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو

۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۹ کد : ۴۹۳۵ اخبار دکتر حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ودکتر مالک میرهاشمی معاون پژوهش و فناوری واحد، از غرفه شرکت های دانش بنیان واحد رودهن در محل نمایشگاه های دائمی تهران بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی واحد رودهن، دکتر حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ضمن بازدید از غرفه های شرکت های رنگین نانو ساختار و آتیه حکمت آبتین ،ضمن تشکر از زحمات مسئولان پژوهش واحد های فناور واحد رودهن، حضور این شرکت ها را امری تحول آفرین در حوزه پژوهش و فناوری دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ضمن حمایت از هر گونه فعالیت علمی ، آماده تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان در راستای تجاری سازی محصولات و کسب منابع غیر شهریه ای می باشد دکتر مالک میرهاشمی معاون پژوهشی واحد نیز ضمن تشکر از شرکت های حاضر در نمایشگاه بر استمرار هرچه بیشتر روابط مرکز رشد واحدهای فناور وشرکت های دانش بنیان تاکید و آمادگی خود را برای تسهیل فرایند تجاری سازی اعلام کرد.

ادامه مطلب

انتخاب طرح پوشش های پودری با فناوری نانو شرکت رنگین نانو ساختار واحد رودهن به عنوان طرح فناورانه

بر اساس ارزیابی نهایی داوران اولین فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت تجهیزات پزشکی در سال جاری، رنگ پودری الکترواستاتیک ضد باکتری شرکت نانو رنگین ساختار، محصول برتر سطح اول و دستگاه گاماکوتینگ شرکت رازف به عنوان محصول برتر سطح دوم شناخته و معرفی شدند . به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، در ششمین جشنواره فرهیختگان که با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان پژوهش و فناوری واحدهای دانشگاهی و مدیران کل، پژوهشگران و نخبگان که در سازمان مرکزی برگزار گردید از برگزیدگان جشنواره فرهیختگان در بخش های شرکت فناور برتر، پژوهشگر، کتاب، مقاله، طرح پژوهشی، رساله و پایان نامه، اختراع، مجلات، انجمن های علمی، مراکز تحقیقاتی، طرح های فناورانه، آزمایشگاه، واحدهای برتر در طرح پایش، ثبت پتنت بین المللی، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، کارآفرین تقدیر شد.ودراین جشنواره ،شرکت رنگین نانو ساختار ،به عنوان برترین شرکت فناورانتخاب گردید. این شرکت ، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ در مرکز رشد واحدهای فناور داشگاه رودهن با مدیریت دکتر مهدی رحمانی آغاز، و با تلاش بی وقفه به همراه تیم متخصص خود موفقیت های شایانی را کسب کرده است.

ادامه مطلب
تجاری‌سازی ۴ محصول دانش‌بنیان توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

تجاری‌سازی ۴ محصول دانش‌بنیان توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

مدیرعامل شرکت ترانه‌های شفابخش طبیعت از عرضه محصولات این شرکت دانش‌بنیان که در حوزه تحقیق و توسعه داروهای گیاهی و کشت گیاهان دارویی فعال است به بازار خبر داد به گزارش روابط عمومی دانشگاه : چهار محصول به شکل داروهای گیاهی توسط شرکت ترانه‌های شفابخش طبیعت تولید و تجاری‌سازی شده که از وزارت بهداشت (سازمان غذا و دارو) مجوز ساخت و دارای کد IRC هستند، تولید و روانه بازار شده‌اند. مدیرعامل شرکت ترانه‌های شفابخش طبیعت مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دو محصول از این شرکت که به شکل کرم تولید شده از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تأییدیه دانش‌بنیان دارند. دو محصول دیگر شامل کپسول و دمنوش در آستانه دریافت تأییدیه شرکت‌های خلاق هستند. این چهار محصول همگی از گیاه دارویی آب بشقابی برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه ساخته شده‌اند. عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی رودهن گفت: کرم پیلیسنت که ترک‌ها و کشیدگی‌های پوستی یا همان استرچ مارک‌ها را ترمیم می‌کند، جای زخم را از بین می‌برد و در جوان‌سازی و سفیدسازی پوست بسیار تأثیرگذار است. مدیرعامل شرکت ترانه‌های شفابخش طبیعت با معرفی محصول دوم افزود: کرم دوم درماسنت نامیده می‌شود که طول درمان زخم‌ها شامل بریدگی، سوختگی و پس از جراحی‌ را به یک سوم زمان کاهش و به کاهش عمق چروک‌های پوستی و برطرف‌کردن نقاط تیره پس از آکنه‌ها کمک می‌کند. اکنون همه این محصولات وارد داروخانه‌های کشور شده و هم‌وطنان عزیز می‌توانند آنها را تهیه کنند. عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن یادآور شد: محصول دیگری که به شکل کپسول تهیه شده باعث افزایش طول عمر، شادابی و تقویت قوای عمومی بدن می‌شود. در واقع این کپسول و محصولات دیگر از مهندسی معکوس نمونه‌های خارجی تهیه شده و این دارو استرس و اضطراب را به قدرت داروی دیازپام کاهش می‌دهد؛ علاوه بر این، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و در نتیجه، افرادی که این محصول را مصرف می‌کنند در برابر امراض مختلف ایمن می‌شوند وی خاطرنشان کرد: افزایش کلاژن خون، جوان‌سازی پوست و بهبود زخم‌های گوارشی ازجمله کارایی‌های این کپسول است و در میزان توانایی بدنی هر فرد نقش به‌سزایی دارد به‌واقع باید گفت با استفاده از این کپسول، قدرت و توان عمومی بدن افزایش پیدا می‌کند مدیرعامل شرکت ترانه‌های شفابخش طبیعت گفت: دمنوش تولیدشده در این شرکت که دارای مجوز دارویی است، باعث افزایش حافظه، ادراک و یادگیری می‌شود. با استفاده از این دارو فراموشی‌های روزمره درمان و از پیشروی بیماری آلزایمر در مراحل ابتدایی جلوگیری می‌کند. حتی کودکان مبتلا به کندذهنی در صورت مصرف این دارو نتایج مثبتی را نشان خواهند داد مازوجی از کشت زراعی گیاه آب بشقابی و تهیه نشای استاندارد این گیاه برای نخستین بار در کشور در استان گیلان خبر داد

ادامه مطلب
حضور مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری

حضور مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری

با حضور دکتر طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ازدستاوردهای شرکت های فعال در مراکزرشد دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دکتر فاطمی پور معاون علمی واحد رودهن گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری به عنوان بزرگترین رویداد پزوهشی و فناوری کشور هرسال با حضور ،دانشگاه های مطرح درعرصه پژوهش وفناوری پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برپا می شود، واین فرصتی مغتنم است تا فعالان این حوزه دستاوردها و خدمات خود را در معرض بازدید عموم علاقمندان و متخصصان قرار دهند .نمایشگاه امسال نیز همانندسال های گذشته ،شرکت های فعال درمرکز رشد واحد رودهن آخرین دستاوردهای پژوهشی خودراعرضه کرده اند بعضی ازاین دستاوردها به مرحله تولید رسیده ومشتری خود را دربازار رقابتی داخل وخارج ازکشور پیداکرده است .شایان ذکراست شرکت نانورنگین نهال که یکی ازشرکت های فعال درمرکز رشد واحد رودهن می باشد مفتخربه دریافت جایزه در ششمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاداسلامی به عنوان شرکت فناور برترگردید. وی در ادامه افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از تولید ملی و سیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت رفع نیازهای داخلی توسط تولید کنندگان داخلی می باشد و رسالت دانشگاه حمایت همه جانبه در جهت تحقق این امر است.

ادامه مطلب
حضور موفق شرکت رنگین نانو ساختار مستقر در مرکز رشد واحد رودهن در نمایشگاه فناوری نانو

حضور موفق شرکت رنگین نانو ساختار مستقر در مرکز رشد واحد رودهن در نمایشگاه فناوری نانو

شرکت مذکور با ارائه محصولات پوشش های منعدد در زمینه نانو ساختار از جمله رنگ پودری الکترواستاتیک نانو فناوری آنتی باکتریال و لارماپوشش در یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو شرکت کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دکتر مالک میرهاشمی معاون پژوهش و فناوری واحد رودهن گفت: شرکت رنگین نانو ساختار یکی از شرکت های موفق در زمینه تولید محصولات نانو مستقر در مرکز رشد این دانشگاه است، که با ارائه محصولات پوشش های پودری الکترواستاتیک نانو فناوری آنتی باکتریال و ضدخوردگی و همچنین پوشش نانو فناوری مبدل زنگ آهن و لارماپوشش در یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو حضور یافت که مورد توجه و بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آقای دکتر ستاری و رییس محترم دانشگاه آزاد اسلامی آقای دکتر طهرانچی قرار گرفت. معاون پژوهش و فناوری واحد رودهن گفت: شرکت رنگین نانو ساختار (مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن) پس از ارزیابی های فنی و تخصصی در مهر ۱۳۹۷ با کد ۹۶۸۳وارد لیست وندور ( لیست فروشندگان تأییده شده) شرکت نفت فلات قاره ایران شد. وی همچنین افزود: محصول رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال حاوی نانو ذرات این شرکت موفق به اخذ تأییدیه آزمایشی نانومقیاس به منظور برخورداری از خدمات «موسسه خدمات فناوری تا بازار» و «ستاد ویژه فناوری نانو» جهت کمک به فرایند تجاری سازی گردید.

ادامه مطلب

ورود شرکت نانو فناوری رنگین نانو ساختار به لیست وندور (Vendor list) شرکت فلات نفت قاره ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، شرکت رنگین نانو ساختار مستقر در مرکز رشد واحد پس از ارزیابی های فنی و تخصصی در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۷ با کد ۹۶۸۳ وارد لیست وندور ( لیست فروشندگان تائیده شده) شرکت نفت فلات قاره ایران شد. دکترمالک میرهاشمی معاون پژوهش و فناوری واحد رودهن: اظهار داشت که شرکت رنگین نانو ساختار (مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن) پس از ارزیابی های فنی و تخصصی در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۷ با کد ۹۶۸۳ ( لیست فروشندگان تائیده شده) شرکت نفت فلات قاره ایران شد. همچنین ، میرهاشمی افزود: محصول رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال حاوی نانو ذرات این شرکت در تاریخ ۵/۷/۹۷ موفق به اخذ تاییدیه آزمایشی نانومقیاس به منظور برخورداری از خدمات «موسسه خدمات فناوری تا بازار» و «ستاد ویژه فناوری نانو» جهت کمک به فرایند تجاری سازی گردید.

ادامه مطلب
تخم‌مرغ‌های غنی‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی رودهن تولید می‌شود
در راستای فعالیت‌های دانش‌بنیان؛

تخم‌مرغ‌های غنی‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی رودهن تولید می‌شود

مقدمات تولید تخم‌مرغ‌های غنی شده با امگا ۳ و ویتامین D شرکت رازف با همکاری یک واحد مرغداری (مرغداری پاپر استان خراسان) در دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن فراهم شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با توجه به ارائه طرح تخم مرغ غنی‌شده با ویتامین D و امگا۳ به سازمان دامپزشکی کل کشور از سوی شرکت رهپویان آبزی زیست‌فناوری (رازف) مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه، سازمان دامپزشکی کل کشور دکتر رضا کاظم‌پور عضو هیات علمی واحد رودهن و مدیر عامل شرکت رازف را به عنوان یکی از اعضای کمیته تدوین استاندارد تخم مرغ‌های غنی شده با ویتامین D و اسیدفولیک انتخاب کرد. بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به عنوان یکی از همکاران در تدوین دستورالعمل مربوط مشارکت خواهد کرد. دکتر مالک میرهاشمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در این باره به آنا گفت: «مقدمات تولید تخم مرغ‌های غنی شده با امگا ۳ و ویتامین D از سوی شرکت رازف با همکاری یک واحد مرغداری (مرغداری پاپر استان خراسان) در تفاهم‌نامه منعقده با واحد رودهن که پس از اخذ جواب آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد کشور و آزمایشگاه همکار سازمان‌های غذا و دارو و دامپزشکی کل کشور در حال اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های ذی‌ربط قانونی است که به زودی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.»

ادامه مطلب

اخذ مجوز دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری از سوی شرکت مستقر در مرکز رشد رودهن

با اخذ مجوز دانش‌بنیان شرکت رنگین نانونهال، تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور به ۴ شرکت دانش‌بنیان رسید. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن، دکتر نقی شجاع گفت: «شرکت رنگین نانو نهال مستقر در مرکز رشد واحد رودهن در آخرین ارزیابی کارگروه تخصصی دانش‌بنیان معاونت علمی موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان شد.» وی افزود: «این شرکت که در حوزه رنگ‌های پودری الکترواستاتیک نانو ساختار فعال است از سال گذشته در مرکز رشد واحد رودهن مستقر شده است و موفق به دریافت ۲ گواهی نانو مقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری شده است.» شجاع بیان کرد: «واحد رودهن در حال پیگیری و اخذ مجوزهای سازمان مرکزی برای مشارکت در تولید صنعتی محصولات این شرکت با هدف کسب بازارهای داخلی و بازار کشورهای حاشیه خزر است.» دکتر مالک میر هاشمی معاون پژوهش و فناوری واحد رودهن نیز گفت: «شرکت رنگین نانونهال، یکی از شرکت‎های فعالِ مرکز رشد رودهن است که در حوزه، رنگ و رزین و در زمینه رنگ‎های پودری الکترواستاتیک فعالیت می‎کند و با بهره‎گیری از دانش مهندسی رنگ‎های پودری الکترواستاتیک و خواص و قابلیت‎های نانوذرات، اقدام به ساخت «رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی‎باکتریال نانوساختار» و «رنگ پودری الکترواستاتیک ضدخوردگی نانوساختار» کرده است. محصولات این شرکت ثبت اختراع شده و آماده عرضه در بازارهای داخلی و خارجی هستند.

ادامه مطلب