ساخت اولین دستگاه اکسترودر تولید پودر نانو رنگ در کشور توسط متخصصین مرکز رشد واحد رودهن

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۰ کد : ۳۱۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۳۶
ساخت اولین دستگاه اکسترودر تولید پودر نانو رنگ در کشور توسط متخصصین مرکز رشد واحد رودهن

 

شرکت رنگین نانو نهال، مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی رودهن،  موفق به ساخت دستگاه اکسترودر ازمایشگاهی جهت تولید پودر نانو رنگ گردید .

    دکتر مالک میر هاشمی معاون پزوهش وفناوری رودهن با بیان خبر فوق اضافه کرد :  تولید این دستگاه  از ماهها قبل توسط متخصصین شرکت آغاز گردیده است ، این شرکت  با بهره گیری از دانش مهندسی توانسته است  رنگهای پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانوساختار ، ضد خوردگی نانوساختار و شب تاب  را تولید نموده،  وپس از انجام تستهای اولیه و نمونه سازی های آزمایشگاهی، ثبت اختراع کرده  و در بازار مصرف داخلی عرضه کند . 

 

 

                                                                      دکترمهدی  رحمانی مدیر عامل شرکت  رنگین نانو نهال  ادامه داد : محصولات آنتی باکتریال برای دستگاههای فعال در محیطهای بیمارستانی،کلینیکی و آزمایشگاهی، تجهیزات بهداشت و شستشو، تجهیزات هتلینگ بیمارستانی( تخت و کمد و ...)، اتاق انتظار،بدنه فلزی دستگاهها و تجهیزات بخشهای عمومی و عفونی و... مناسب بوده و با پوشش سطح، با خواص ذاتی نانو ذرات استفاده شده در ساختار رنگ، هرگونه آلودگی میکروبی و باکتری و قارچ، در سطح نانو ذرات تجزیه و نابود میشوند. محصول نانو ارائه شده ضمن دارابودن کلیه قابلیتهای رنگ پودری( اعم از یکنواختی سطح، مقاومت های فیزیکی، ضربه ای، خمشی و خراشی، مقاومتهای شیمیایی ، مقاومت خوردگی، حلال شویی و ...) توانایی حذف و نابودکردن باکتری ها را نیز داشته و ضمن ارتقای کیفیت محصول، گام مهمی در بهبود و حفظ سلامت عمومی جامعه برخواهد داشت.

 رحمانی اضافه کرد : رنگ پودری الکترواستاتیک ضد خوردگی نانوساختار با بهره گیری از نانو ذرات ویژه، قابلیت مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن سازه های فلزی را به نحو چشمگیری افزایش داده و برای استفاده در مناطق مرطوب و همچین سازه های در معرض آب و شستشو، بسیار مناسب بوده و ماندگاری سازه ها در چنین مناطقی را چندین برابر بالا میبرد. این محصول برای تجهیزات آشپزخانه، مبلمان فلزی،تیرهای چراغ در فراین تولید رنگها و پوششهای پودری الکترواستاتیک، ایجاد خمیر همگن و یکنواخت شامل رزین و سایر مواد افزوده شده به رنگ،با کنترل دقیق دمایی و اختلاط دقیق و صحیح میسر میشود.

 در راستای تکمیل فرآیند تولید  نانو رنگ ها ، شرکت رنگین نانو نهال برای نخستین بار در کشور اقدام به تولید اکسترودر آزمایشگاهی با کلیه تجهیزات وابسته( برل، ماردون،کولینگ و ...) نموده است.

کیفیت آلیاژ مواد بکاربرده، قطعات اکترونیکی و مکانیکی بکاربرده شده در این محصول درجه ممتاز بوده و توسط نانو نهال ضمانت میشود. پشتیبانی خدمات، آموزش و راه اندازی اکسترودر آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، قیمت مناسب( 40 درصد ارزانتر از نمونه های چینی موجود دربازار) از مزایای اکسترودر آزمایشگاهی رنگین نانو نهال( RNN ) میباشد.آموزش و خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی از دیگر مزایای این محصول بوده و برای کلیه آزمایشگاههای شرکتهای تولید رنگ پودری و دانشکده های رنگ و پلیمر دانشگاههای کشور پیشنهاد میشود.

 


نظر شما :