عقد قرارداد راه‎اندازی خط تولید مشترک بین شرکت مستقر در مرکز رشد واحد رودهن و شرکت چینی

عقد قرارداد راه‎اندازی خط تولید مشترک بین شرکت مستقر در مرکز رشد واحد رودهن و شرکت چینی

۱۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۹ کد : ۳۶۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۷۵۷

 هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بینالمللی نانو در چین (CHInano) روز جمعه، 27 اکتبر 2017 به کار خود پایان داد. نمایشگاهی که در آن بیش از هزار تن از نمایندگان شرکت‌های تجاری، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دنیا، دستاوردهای خود را در حوزه فناوری نانو به معرض نمایش گذاشتند.

معاون پژوهش وفناوری دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن گفت: شرکت رنگین نانونهال، یکی از شرکتهای فعالِ مرکز رشد رودهن در حوزه، رنگ و رزین است که امسال در نمایشگاه فناوری نانو درچین حاضر شد. این شرکت در زمینه رنگهای پودری الکترواستاتیک فعالیت میکند و با بهرهگیری از دانش مهندسی رنگهای پودری الکترواستاتیک و همچنین خواص و قابلیتهای نانوذرات، اقدام به ساخت «رنگ پودری الکترواستاتیک آنتیباکتریال نانوساختار» و «رنگ پودری الکترواستاتیک ضدخوردگی نانوساختار» کرده است. محصولات این شرکت اغلب ثبت اختراع شده و آماده عرضه در بازارهای داخلی و خارجی هستند.

دکتر مالک میرهاشمی با بیان دستاوردهای این شرکت در نمایشگاه CHInano افزود: «محصولات نانو فناوری شرکت رنگین نانونهال شامل رنگ پودری الکترواستاتیک آنتیباکتریال حاوی نانوذرات و رنگ پودری الکترواستاتیک ضدخوردگی نانوساختار، بدون هیچ رقیب خارجی در این نمایشگاه ظاهر شدند و به دلیل قابلیتها و تواناییهای این نوع از پوششها، مورد توجه خاص بازدیدکنندگان قرار گرفتند.»

وی بیان کرد:‌ «در جلسات رنگین نانونهال در این رویداد با شرکتهایی از صنایع کشتیسازی، دستگاههای آزمایشگاهی، صنایع فلزی ریلی و لوازم خانگی، گفتگوهایی صورت پذیرفت و قرار شد نمونه محصول شرکت رنگین نانونهال برای آنها ارسال شود.»

دکتر رحمانی مدیر عامل شرکت رنگین نانونهال نیز گفت:‌ «پیرو مذاکرات صورت پذیرفته در گذشته، دو مشتری چینی برای مذاکرات نهایی و عقد قرارداد همکاری با شرکت رنگین نانونهال، در این نمایشگاه حضور یافتند و گفتگوهای نهایی با یکی از این مشتریان، برای راهاندازی خط تولید مشترک برای تولید سالانه حداقل ۵۰۰ تن محصول در چین و راهاندازی خط پاشش رنگ در این کشور انجام پذیرفت. سرانجام قرارداد همکاری با حضور نمایندگان دو شرکت و نماینده ایرانی دفتر توسعه فناوری نانو در چینبه امضای طرفین رسید.»

براساس قرارداد بخشی از دانش فنی شرکت رنگین نانونهال که در یکی از پتنتها شرکت نیز به ثبت رسیده با عقد قرارداد همکاری مشترک در اختیار شرکت چینی قرار خواهد گرفت. این درحالی است که دستاوردهای رنگین نانونهال در نمایشگاه چین به اینجا ختم نمیشود و این شرکت موفق به عقد قرارداد فروش رنگهای نانو فناوری به شرکت HH چین نیز شده است. بعلاوه رنگین نانونهال به مدت ۵ سال نمایندگی عرضه محصولات شرکت HH در ایران را اخذ کرده است.

مهندس جلال حیدربیگی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاداسلامی واحدرودهن هم اظهار کرد: «شرکت رنگین نانونهال، در پی آن است که با پیگیریهای لازم برای ادامه مذاکرات و گسترش بازار محصولات هایتک خود در داخل کشور با مشارکت و سرمایه‌گزاری واحد رودهن، فرایندهای توسعه بازارهای بینالمللی خود را به طور جدی دنبال کند که در این زمینه در حال رایزنی با معاونت پژوهشی سازمان مرکزی برای اخذ مجوز مشارکت در راه اندازی خط تولید با ظرفیت 20 تن ماهیانه 


نظر شما :